איכות חיים בזוגיות

ידוע שהיום להתחתן זה עסקה קשה כמו למכור חרמוניות באפריקה.

ואפילו מי שמחליט להתחתן, ונכנס בברית הנישואין "והולך על כל הקופה", גם הוא מוצא קשיים לתחזוק הקשר הזוגי שישאר, רוב הזמן, אם לא חלק מהזמן, מעל המים.. ושבאמת הקשר האיכותי שבילו הזוג ביחד בתחילת הזוגיות, ימשך ויחזיק לאורך השנים. ומי יודע, אולי אפילו יתעצם ? כמו שרואים בזוגות מבוגרים. מה השיטה שלהם ? מה הסוד שלהם לחיי אהבה איכותיים שלא נשחקים אחרי 20-30 שנה של נישואין וילדים וכולי ?

אם כן הפתרון נמצא בידינו.

זה נקרא – שיתוף פעולה.

פעם זוגיות הייתה נבנית מכח האנרציה – קדימה כולם מתחתנים, קונים בית, לוקחים משכנתא, מביאים ילדים  ורצים אל החיים.

 

היום הדור הזה, בודק קצת יותר עם מי הוא נכנס לברית.. למה.. כדאי לי או לא ? האם אני אשאר חופשי גם אחרי זה ?.. במיוחד עם מספר הגירושים שעולה מיום ליום.

 

אז אם פעם, בית או עסק משותף, או ילדים, אלו היו דברים שיכולים להחזיק משפחה ביחד לדור שלם. היום, שום דבר מהנ"ל לא יגרום לזוג לא להיפרד. כולל ילדים לצערינו שיסבלו מהפירוד של ההורים הכי הרבה.

אז מה עושים ?

לומדים איך בוחרים זוגיות – על פי איזה ערכים ? ולאחר מכן, לומדים איך לפתח כלים לתחזק את הזוגיות – על פי הטבע.

הסבר,

לטבע יש דרך מיוחדת מאוד לפתח זוגיות ולגרום לה להגיע לאופקים שמיימים שאי אפשר לתאר בכלל, אך הדרך לשם לא פשוטה. למה אני מתכוון ?

הטבע, מקשר בין שני אנשים. הזוג מתחילים להתקשר בניהם, לבנות בניהם חוטי התקשרות. חוטי אהבה. ערוצים שדרכם שני הלבבות מתאחדים.

ונאמר שאחרי שלושה חודשי קשר, הלבבות מחוברים ב-10%.

מה עושה הטבע..  ? מקשר בין הלבבות בעוד 5%. ואיך זה נראה ? בצורת ריב.

מה זאת אומרת ?

הרי אמרנו שהזוג בונה קשר בין הלבבות, זה בדיוק כמו להרכיב שפה. נאמר שהזוג יודע לדבר בין הלבבות ב-10%, והטבע רוצה רק לקשר עוד ועוד בין הזוג כדי שתגדל בניהם האהבה. לכן צריך לקשור אותם בעוד חלקי הלב שהם עדיין לא קשורים בניהם. לזוג זה נראה כמו ריב, מהטבע זה אותיות חדשות בתוך השפה שנבנית בניהם והקשר יותר מחובר.

אבל כל התקשרות כזאת יוצרת אמנם קשרים חדשים, אך לא מסודרים, ולכן נראה שהאהבה התקררה.

אבל אם עלינו מ10% קשרי אהבה ל10% + 5% קשרים חדשים של אהבה לא מוסדרים עדיין, אז גדלנו באהבה או ירדנו ?

גדלנו ועוד איך.

לכן, האהבה בזוגיות לעולם לא פוחתת, היא רק עולה ועולה – אך צריך לדעת שזו המגמה היחידה שקיימת בין הזוג בלבד.

לכן, מה אמרנו שחשוב ?

שיתוף פעולה !

כי בתוך השיתוף פעולה, תמיד אחד מבני הזוג, פעם היא ופעם הוא, תמיד יתעוררו לזכור לעורר את האהבה מחדש ולקשור את אותיות השפה החדשות שנגלו למילים, וממילים למשפטים, וממשפטים למשפטי אהבה עד שהאהבה תתעורר שוב, רק הפעם – עם תוספת הקשרים החדשים !

לכן, אין באמת ירידות באהבה, אלא רק תוספות אהבה שעל הזוג לסדר. וככה תמיד מגדילים את הקשר בניהם וזה היסוד שעליו הדור החדש יצטרך לבנות את הזוגיות.

בהצלחה.