גברים ממאדים ונשים מנוגה

אני לא יודעת מי הראשון (או הראשונה) שהגו את הרעיון הזה של שיווין בין המינים. על פניו, הרעיון לכשעצמו הוא מבורך ונכון אבל המקום שאליו לקחו את הרעיון הזה ה"פמיניסטיות המודרניות" בעיני שגוי וטועה מיסודו. בואו נתחיל מהנקודה הראשונה המהותית ביותר לעניין – גברים ונשים הם לא אותו הדבר! אם זה מתחיל בחיצוניות – אנחנו לא נראים אותו הדבר, מבנה הגוף והאברים שלנו שונים זה מזה וזה ממשיך גם פנימה -לנפש שלנו, לתכונות האופי, לחשיבה, להתנהלות וכדומה. אנחנו פשוט שני יצורים שונים בתכלית השינוי. עכשיו יגיעו אלו שיגידו, אנחנו אולי שונים אבל יכולים לעשות בדיוק אותו הדבר. אז גם ההנחה הזו היא שגויה מעצם העובדה הפשוטה שגברים לא יכולים להוליד ונשים כן. נכון, יש גברים שסיגלו לעצמם תכונות נשיות ונשים שסיגלו תכונות גבריות אבל במהות הבסיסית שלנו, האבולוציונית, הכי פשטנית – לנשים יש רחם ולגברים אין. אין בזה שום דבר טוב או רע לכאן או לכאן. זו פשוט עובדה קיימת. הבעיה מתחילה כששני המינים עסוקים בלריב מי יותר טוב מהשני כשההשוואה בכלל לא רלוונטית. זה טוב וזה טוב ואם נלמד לחיות בשלום אחד עם השני אז כולנו נרוויח או במילים של אריסטו – השלם גדול מסך חלקיו!
המהות בין גברים לנשים צריכה להיות – שונים אך שווים. אם כל צד יקבל את השוני של השני במקום לנסות לשנות אותו לפני מה שמתאים לאותו צד זה יחסוך הרבה מלחמות מיותרות. תחשבו על זה כמו מבוא לקורס בניהול צוות – מה הדבר הראשון שלומדים? איך אפשר להוציא מכל חבר צוות את המקסימום. לכל אחד יש תכונות ייחודיות, כישרונות בולטים, יכולות שונות. צריך לתת לכל חבר צוות את המשימה המתאימה לו.
לדוגמא: אם מישהו טוב בניהול זמן וביצוע ריבוי משימות הכי נכון יהיה לצוות אותו לניהול משרד. דוגמא נוספת היא אם מישהו כישרוני בדיבור, התבטאות, איש שיחה ורעיונות, אפשר להשתמש בו כאיש מכירות או משא ומתן. במקום לנסות לרבע את המעגל ולהפוך גברים לנשיים יותר או נשים לגבריות יותר אנחנו צריכים להתייחס לחוזקות של כל צד. במקרה כזה כולם מרוויחים.