טיפול בקמטים ועור עודף בצוואר

אחד הטיפולים הקוסמטיים הפופולריים ביותר בקרב נשים וגברים מזדקנים וכאלו שעברו טיפולי שאיבת שומן או לחלופין חוו ירידה קיצונית במשקל הוא מתיחת צוואר. מדובר בטיפול שבו מוסר עור עודף מהצוואר והעור הקיים נמתח בצורה הנראית אסתטית והדוקה יותר. אחת הדרכים לנסות להתמודד עם התופעה היא באמצעות תרגילי צוואר וזאת משום שלעיתים אחת הסיבות להידלדלות הנראות של הצוואר היא היחלשות שרירי הצוואר, אך גם במקרה של חיזוק שרירי הצוואר אין פתרון אמיתי לעור העודף למעט טיפול מתיחת צוואר.

עם זאת ניתן לטפל בקמטים הרבים על הצוואר באמצעות שימוש בחומרים קוסמטיים מתאימים. מרבית החומרים הקוסמטיים לצוואר הם כאלו המתמודדים עם תופעות של הזדקנות העור ולכן מכילים גלוקוז המכונה אנסטיל. תפקידם של התכשירים הללו הוא לחזק ולהחליק את העור ולהפחית את ההשלכות של המלנין שהופך את העור לכהה יותר בדומה לטיפולי פילינג. באחד המחקרים הוכח כי נשים שעשו שימוש בתכשירים קוסמטיים המכילים את האנסטיל הראו שיפור בנראות הצוואר לאחר טיפול קבוע של 16 שבועות. במחקר אחר 94% מהנשים הראו שיפור בעור הצוואר לאחר שימוש בתכשירים אלו פעמיים ביום.

אך הדרך המהירה והיעילה ביותר לטיפול בצוואר היא כאמור טיפולים קוסמטיים, חלקם פולשניים יותר וחלקם כלל לא פולשניים. בין הטיפולים שיכולים לסייע לשיפור הנראות של הצוואר ניתן למנות את הזרקות הבוטוקס שאינן פולשניות אך טווח השפעתן קצר יחסית (שלושה עד ארבעה חודשים) מאפשרים טיפול בקמטים הנוצרים על ידי פעולת השרירים. מתיחת או הרמת צוואר שאותה כבר הזכרנו והיא גם הטיפול הנראה מבטיח ביותר במחקרים נוכחיים. טיפול מתיחת צוואר בלייזר באמצעות חימום והידוק העור. מדובר בטיפול שאינו פולשני המציע תוצאות בינוניות יחסית ומצריך סדרה של טיפולים לאורך ארבעה עד שישה חודשים. היתרון המרכזי של הטיפול הוא שהוא אינו דורש זמן התאוששות. ישנו כמובן גם ניתוח מתיחת הצוואר המפורסם בשם זי פלסטי – מדובר בטיפול הקיים משנות השבעים המסיר ביעילות ובמהירות עור עודף. החיסרון העיקרי שלו הוא הצלקת שהוא מותיר באזור העורף.