שיווק SMS לקמעונאים

SMS הוא ללא ספק ערוץ השיווק היעיל ביותר לעסקים. למדיום זה אחוזי פתיחת הודעות של כתשעים ושמונה אחוזים ואחוז הקלקה של שלושים ושישה אחוזים. לשם השוואה דיוור אלקטרוני מגיע לעשרים ושניים אחוזי פתיחה ואחוז הקלקה של שתיים נקודה תשע אחוז. לכן מותגים רואים בשיווק באמצעות SMS את ברירת המחדל הברורה והמידית וכך גם קמעונאים. מנתונים אלו ברור כי לסמס החזר השקעה מצוין. נתון מדהים נוסף שרק מחזק תפיסה זו הוא העובדה שתשעים אחוזים מהודעות הטקסט נקראות בתוך שלוש דקות מרגע קבלתן במכשיר הלקוח ותשעים ושמונה אחוזים מהם זוכות לחשיפה ולקריאה תוך חמש שניות מרגע הגעתן למכשיר. כלומר מדובר באמצעי הבטוח ביותר להגעה ללקוחות של כל עסק.

המדיום הזה רלוונטי לא רק ללקוחות קיימים אלא גם ללקוחות פוטנציאלים המתעניינים בשירותים דומים לאלו שיש לעסק להציע בגלל מהירות הפתיחה שלהם ואחוז האינטרקציה הגבוה איתן, ניתן לעשות שימוש במדיום כדי לנהל תחרויות או סקרים או לספק קופונים וכך ליצור רשימת לידים באיכות גבוהה מאוד אשר יחכו בקוצר רוח להודעות של בית העסק עד להמרתם ללקוחות.

בגלל הקשר הישיר למכירות, חשיפה וחיזוק קשר עם לקוחות ערוץ הפרסום בסמס הפך למשמעותי כל כך עבור קמעונואים. לעיתים בעזרת שימוש בבוטים אפילו ערוצי תמיכה ומתן שירות הופכים לנוחים ומהירים ויעילים יותר על ידי שליחת הודעות טקסט. התחזיות מדברות על כך שעד 2025 מחצית, כלומר חמישים אחוזים מכלל הודעות הטקסט יהיו מחברות וגופים מסחריים, בין אם מדובר בהודעות, קידומי מכירות, הצעות וקופונים, חדשות או כל מיני סוגי התראות. אז למה בעצם סמס תפס בצורה כל כך יעילה ומוצלחת? קודם כל משום שכל מכשיר יכול לקבל את ההודעות האלה ולא משנה כמה הוא מתוחכם או איזו מערכת הפעלה יש לו. כל מכשיר רלוונטי להודעות האלו ומתמודד איתן בהצלחה רבה. הסיבה השנייה היא שאנשים נוטים לשמור הודעות סמס יותר מכל דבר אחר, אפילו יותר מדיוורים אלקטרוניים. לפי פרוסטר, אנשים נוטים לשמור הודועת טקסט פי שלוש או ארבע מאשר דיוור אלקטרוני שהם מקבלים. הסיבה השלישית והאחרונה שבה כבר נגענו היא אחוזי הפתיחה הגבוהים מאוד והזמן הקצר מרגע קבלת ההודעה ועד לקריאתה במידה ושלחתם עם מערכת לשליחת SMS.